DHI Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

DHI Nedir?

Erkeklerin yüzde 85’inden fazlasının 50 yaşına kadar saçları inceliyor. Kadınların yüzde 50’sinden fazlası yaşamları boyunca gözle görülür miktarda saç dökülmesi yaşayacaktır.

Kayıp saçların yeniden büyümesine yardımcı olmak için çeşitli saç ekimi ameliyatları geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de DHI Saç ekimi tekniğidir.

Doğrudan saç ekimi (DHI), DHI Global Medical Group şirketi tarafından oluşturulan FUE tekniğinin bir modifikasyonudur.

Doğrudan saç ekimi (DHI) esnasında saç köklerini (greft) yerleştirirken aynı esnada saç derisindeki kanalları kesen kalem şeklinde özel bir cihaz kullanılır.

DHI Prosedürüne Kimler İhtiyaç Duyar?

En sık görülen saç dökülmesi türü olan androjenik alopesi hastaları saç ekimi için en iyi adayları oluşturur. Bu duruma genellikle erkek veya kadın tipi saç dökülmesi denir.

Aşağıdaki özellikler de sizi saç ekimi için iyi bir aday yapmaktadır:

  • Yaş: Saç ekimi yaptıran kişiler 25 yaşın üzerinde olmalıdır. Bu yaştan önce saç dökülmesi daha öngörülemez.
  • Saç çapı: Daha kalın saçlı kişiler genellikle daha ince saçlı kişilerden daha iyi sonuçlar elde eder. Daha kalın saçlar, her saç folikülüne daha fazla kapsama alanı sağlar.
  • Donör saç yoğunluğu: Donör bölgelerinde santimetre kare başına 40 folikülden daha az güvenilir kaynağa sahip saç yoğunluğu olan hastalar, saç ekimi için zayıf aday olarak kabul edilir.
  • Saç rengi: Açık saçlı veya ten rengine yakın saç rengine sahip kişiler genellikle en iyi sonuçları elde eder.
  • Beklentiler: Gerçekçi beklentileri olan kişilerin sonuçlarından memnun olma olasılığı daha yüksektir.

Daha detaylı bilgileri saç ekimi adına özel olarak oluşturulan aynı zamanda da tarafsızlık ilkesini benimsemiş saç ekimi forum sitesi olan sacekimisureci.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir