FUE Saç Ekimi Hakkında Bilgiler

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) saç ekimi, tek tek saç köklerini cildinizden çıkararak ve vücudunuzun başka bir yerine nakil ederek yapılır. Bu, yeni bölgedeki saçların daha kalın görünmesini sağlayacaktır.

Fue‘nin “klasik” foliküler ünite transplantasyonu (FUT) tekniğinin yerini alması gerekiyordu. Bu işlem, foliküllerle birlikte tüm bir deri veya kafa derisi parçası alınarak ve cildi hedef bölgeye naklederek yapıldı

FUE, fut’tan daha popüler hale geldi çünkü cilt veya saç bölümlerinin çevredeki alanlarla uyuşmadığı bir “saç tıkacı” görünümüne yol açma olasılığı daha düşük. Ayrıca Fut’un yaptığı gibi büyük bir iz bırakmaz.

FUE saç ekimi için en iyi aday, saçları incelmiş veya saçsız olan ve yakınlarda nakil için kullanacak kadar saçı olan kişidir.

İnceltme veya saçsız bölgeye nakledilecek kadar sağlıklı veya kalın saçınız yoksa FUE saç ekimi için uygun olmayabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi Ne Kadara Mal Olur?

FUE saç ekimi seans başına 10.000 ila 100 bin Türk Lirası arasındadır. Birden çok seanslı bir prosedür 100 bin Türk Lirası veya daha fazlasına mal olabilir.

FUE saç ekiminin nihai maliyeti aşağıdakilere bağlıdır:

  • Ne kadar saç çıkarılır ve nakledilir
  • Bu işlemi yapmak için bölgenizde kaç cerrah mevcuttur
  • Cerrahınız FUE saç ekimlerini ne sıklıkla yapabilir
  • Cerrahınız ne kadar deneyimli veya talep görüyor
  • Muhtemelen bir FUE saç ekimi için cebinizden ödeme yapmanız gerekecektir, çünkü çoğu sağlık sigortası planı bunun gibi kozmetik prosedürleri kapsamaz.
  • Ayrıca, işlemden kaynaklanabilecek ağrı veya diğer olası yan etkiler için reçeteli ilaçları da kapsamalısınız.

Maliyeti göz önünde bulundurarak iyileşme için işten ayrılma süresini hesaba katmalısınız. Bu, evde 3 ila 4 gün anlamına gelebilir. Çoğu şirket tıbbi izin politikaları kapsamında saç ekimlerini kapsamaz.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Yaşlandıkça, üç fazlı saç büyüme ve yeniden büyüme döngüsü, foliküller artık tüyleri yeniden büyütmeyene kadar kısalır.

Bu süreç herkes için farklıdır. Bazı insanlar 20’li yaşlarında kelleşmeye başlarken, diğerleri daha sonraki yaşamlarında kelleşmeye başlar.

FUE saç ekimi, bu eski folikülleri hala saç uzatabilen yeni foliküllerle değiştirerek saçı onarır.

Transplantasyondan sonra foliküller kan damarları tarafından beslenecek ve daha önce ince saçlı veya saçsız olan bölgede saç uzamaya başlayacaktır.

Daha detaylı bilgileri saç ekimi adına özel olarak oluşturulan aynı zamanda da tarafsızlık ilkesini benimsemiş saç ekimi forum sitesi olan sacekimisureci.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir