Saç ekimi sonrası cinsel ilişki

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç ekiminden kaç gün sonra cinsel ilişki olur, Cinsel ilişki ne zaman yapılır gibi sorularınıza cevap veriyoruz.

Saç ekimi sonrası belli bir süre sonra cinsel ilişki yapılmamalıdır. Bunun en önemli nedeni ekilen saça zarar verme olasılığı ve terleme gibi faktörlerin ameliyat sonucunu etkileyebilmesidir.

Ameliyattan sonraki ilk 10 gün sizin için çok önemli bir süreç. Bu süreçte saçı korumak, yatma pozisyonuna dikkat etmek, hamam, havuz, deniz, sauna gibi kafa derisinin terlemesine neden olacak kapalı alanlardan uzak durmak gerekir ve ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

Bunlara ek olarak ekilen saçların zarar görmemesi ve dış etkilere karşı korunması gerektiğinden cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Saç kökleri terlemeye maruz bırakılmamalıdır. Bu nedenle en az 7 gün cinsel ilişkiden kaçınmanızı öneririz.

Saç ekiminden önce cinsel ilişkiye girebilir miyim?

Ameliyattan önce uyulması gereken bazı kurallar vardır. Kan sulandırıcı, sigara ve alkol kullanımı en az bir hafta önceden durdurulmalıdır. Cinsel ilişkide sorun yoktur.

Saç ekimi sonrası cinsel hayata dönmek ne kadar sürer?

Saç ekimi işleminden 7 günlük bir süre sonra cinsel ilişki önerilir. Kafa derisine uygulanan ağır egzersiz, terleme ve basınç donör bölgeye zarar verebilir ve iyileşme süresini uzatabilir

Saç ekimi operasyonu geçirdiyseniz, saç ekimi sonuçlarınızı forumumuzda paylaşabilirsiniz. Saç ekimi süreci forumu, saç ektirenlerin ve saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin toplandığı bir topluluktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir