Saç ekimi sonrası

Saç ekimi işleminizin en kritik aşamalarından biri de bakım sonrasıdır. Siz ve doktorunuz sorunsuz ve başarılı bir saç ekimi operasyonunuzu tamamladıktan sonra karşılaşacağınız bazı şeyler ve kaçınmanız ve dikkat etmeniz gereken bazı önemli şeyler olacaktır.

Bu nedenle, yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında kesin bilgiler olacaktır. Yakında doğal görünümlü saçlar istiyorsanız, bazı ihtiyaçları takip etmelisiniz! Bunun için size saç ekimi sonrası yazısı hazırladık!

Kafa Derinizin Görünümü

Saç ekimi operasyonundan sonra donör ve alıcı bölgeniz morarmış görünebilir ve greftlerin toplandığı donör bölgede kırmızı nokta benzeri delikler göreceksiniz. Ancak endişelenecek bir şey yok; Bu ilk günleriniz için geçici bir aşama! Sadece ilk iki gün boyunca alıcı alanına dokunmaktan çekinmeyin. Kırmızı / Mor görünüm ve kırmızı delikler 7-10 gün içinde iyileşir. saç ekimi sonrası

Kızarıklık veya Pembemsi Renk Değişikliği

İşlem sonrası donör ve alıcı bölgeniz kırmızı veya pembemsi görünebilir. Ancak ilk 7-10 gün sonra yavaş yavaş solacaktır.

Saç Ekiminden Sonra Hafif Ağrı

Bir FUE prosedüründen sonra ağrı nadir görülse de, ilk gecenizde alıcı bölgenizden ziyade verici bölgenizde hafif ağrılarınız olabilir. Doktorunuzun size vermiş olduğu antibiyotik ve ağrı kesicileri kullanmayı unutmayın.

Şişme

Alnınızda ve göz çevresinde şişlik, hastaların 3. ve 4. Günlerde yaşayabileceği başka bir şeydir ve genellikle 6-7. Günlerde zirveye ulaşır ve bundan sonra azalır.

Saç Ekimi Forumu yöneticileri olarak, hastalarına ilk birkaç gün şişliği en aza indirmeleri için kliniğin size vermiş olduğu antibiyotiği kullanmanızı önerir.

Saç ekiminden sonra yada saç ekimi sonrası uyku sırasında başınızı yüksek tutmaya dikkat edin. Şişliğinizi azaltmak için telefonunuzla veya bir kitapla meşgulken başınızı indirmemeye çalışın.

Şok Dökülme

Saçlarınız 15-20 gün içerisinde şok dökülme yaşayacak. Saçlarınız dökülürse endişelenmeyin. Bu tamamen normaldir; Vücudunuzun geçirdiğiniz tedaviye verdiği tepkidir. Karşılaşabileceğiniz üç farklı şok kaybı türü vardır. Ekilen saç bölgesinde, donör bölgede veya ekilmeyen bölgede saç dökülmeniz olabilir.

Kabuklanma ve Kaşıntı

Kabuklanma ve kaşıntı yaygın duygulardır. Saç derinizde kaşıntı hissi, iyileştiğinizi gösterir. Kabuklanma, saç ekiminden sonra 7-10 gün devam eder.

Eğer saç ektirdiyseniz lütfen saç ekimi sürecinizi yada saç ekimi sonuçlarınızı saç ekimi forumu‘nda paylaşınız.

Aklınıza daha fazla soru takılıyorsa lütfen saç ektirenler topluluğuna katılınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir