saç ekiminden sonra sigara

Saç ekiminden sonra sigara kullanmak her saç ektiren kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi. Bizler ise bu sorulara yani saç ekiminden sonra sigara içmek veya Saç ekimi sonrası sigara kullanmak gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Saç Ekimi Sonrası Sigara

Sigara içmenin ve etkilerinin vücuda zararlı olduğu iyi bilinmektedir. Tütün dumanının akciğerler, görme, ruh hali ve duygusal esenlik, kolesterol, bağışıklık sistemi, kan pıhtılaşması vb. dahil olmak üzere hemen hemen her açıdan kişinin sağlığına zararlı olduğu gösterilmiştir. Sonuç olarak, sigara ve nikotinin başarılı bir saç ekimi şansınızı azaltabilmesi şaşırtıcı olmamalıdır.

Saç ekimi sonrası sigara içilmesi önerilmez.Tütün, kan hücrelerinize zararlı toksinler içerir. Sigaranın neden olduğu arterlerde veya damarlarda plak birikmesi sonucu nikotin vücuttaki kan damarlarını sertleştirir ve daraltır. Bu, tüm iç organlarınız için mevcut oksijen miktarını azaltır. Özünde, sigara içen bir kişinin vücudunun vücuda anestezi dağıtma olasılığı daha düşüktür ve bu da ameliyat sırasında komplikasyonlara neden olabilir. Eğer sigara içiyorsanız ve saç ekimi yaptıracaksanız bu konuda birçok sorunuz var demektir.

Saç ekimi öncesi sigara ne zaman bırakılmalı?

Saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuz size sigara içiyor musunuz diye soracaktır.  Saç ekimi öncesi sigara Genellikle tedaviden bir hafta önce ve iki hafta sonra sigarayı bırakmanız önerilir çünkü sigaradaki zararlı bileşikler greftlere zarar verir ve özellikle ailesel yatkınlığınız varsa zamanla saç dökülmesi olasılığını artırır. Öte yandan sağlıklı bir saç derisi, sağlıklı bir saçla eş anlamlıdır. Sağlıklı bir saç derisini korumak için sigarayı bırakmak çok önemlidir. Sonuç olarak, işlemden en az 2 veya 4 hafta önce sigara içmemeniz önerilir. FUE sonrası sigara içmek saç hücrelerinize zarar verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir