Saç ekiminden sonra yıkama

Saç ekiminden sonra yıkama her saç ektiren kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi. Bizler ise bu sorulara yani saç ekiminden sonra ilk yıkama veya Saç ekimi sonrası saçlar nasıl yıkanır? gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Saç ekimi süreci yöneticileri olarak, Saç yıkama, saç ekiminin nihai sonucunu etkileyebilecek en önemli şeylerden biridir, bu nedenle her hastaya klinikte saçlarını nasıl doğru şekilde yıkayacağı öğretilir.

Saç yıkama prosedürü 3 ana adımı içerir:

  1. Ekim yapılan bölge losyon/yağ/uygun bir nemlendirici ile kapatılır ve 15-30 dakika bu durumda bırakılır. Bu da ekilen greftlerin etrafındaki ve donör bölgesindeki kabuklanmalarda yumuşatıcı bir etki yaratır. Bu yumuşama aşaması, kurumuş kan izlerinin giderilmesine ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur. 15-30 dakika sonra saç derisi ılık su ile yıkanmalıdır. Donör ve ekim alanı özel medikal şampuanla yıkanır. Bunu yapmak için, az miktarda şampuanı ellerinizin arasında köpürtün ve çok dikkatli bir şekilde tüm saç derisine uygulayın. Ovalamayın. Tüm yıkama aşamaları avuç içleri kullanılarak, baskı yapılmadan yumuşak bir şekilde yapılmalıdır.
  2. Yıkadıktan sonra saçınızı bir kağıt havluyla kurulayın. Ovalamayın – sadece çok nazikçe vurun. Nemlendirici, kabuklar dökülene veya kafa derisi kuruyana kadar kullanılmalıdır. Kuruluk hissi devam ediyorsa, nemlendiriciyi saç yıkama aralarında da kullanmak mümkündür.
  3. Kabukları gidermek için günlük olarak şampuanlama yapılmalıdır. Yaklaşık 7-10 gün sonra kafa derinizde artık kurumuş kan veya kabuk izi kalmamalıdır. Ekimden en geç 14 gün sonra saçlarınızı normal şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz. Gerekirse, operasyondan sonra saçlar günde bir defadan fazla yıkanabilir. Şişe boşalana kadar özel şampuanı kullanmaya devam edin.

Herhangi bir nedenle hasta kendi saç ürünlerini alıyorsa, lütfen bunların silikon, parfüm ve boya içermediğinden emin olun.

Saç ekiminizi lütfen bizimle paylaşınız ve Saç ekimi forumumuzu takip ediniz. Saç ekimi sonuçları nızı bizimle paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir